Batman Valiliği’nden derneklere beyanname hatırlatması

Batman Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, derneklerin yıllık beyannamelerini Nisan ayının sonuna kadar vermeleri gerektiğini hatırlattı.

17.02.2022 15:05:09 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Batman Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, yazılı basın açıklaması yaparak "Dernek Beyannameleri" ile ilgili duyuru yaptı.

Açıklamada, “5253 sayılı Dernekler Kanunu’nun 19’uncu maddesi gereği, her yıl 1 Ocak ile 30 Nisan tarihleri arasında yıllık beyannamelerini vermek zorunda olduklarından 2021 yılına ait yıllık dernek beyannamelerini 30 Nisan 2022 tarihine kadar dernek başkanlarına verilen DERBİS (Dernekler Bilgi Sistemi) kullanıcı kodu ve şifresi ile www.dernekler.gov.tr/derbis web adresinden üzerinden verilebilecektir.” denildi.

Açıklamanın devamında, “30 Nisan 2022 tarihine kadar yıllık beyanname vermeyen dernekler hakkında 5253 sayılı Dernekler Kanunu'nun 32. Maddesi (l) bendine göre idari para cezası uygulanacaktır. Konunun önem ve hassasiyeti göz önünde bulundurularak dernek yöneticilerine katkı sunmak amacıyla, Valiliğimiz İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde “Beyanname Tanzim ve Destek Masası” oluşturulmuştur.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)