Evi yanan aile yardım bekliyor

Batman’ın Sason ilçesinde çıkan yangında evleri tamamen yanan 5 kişilik Yılmaz ailesi, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

15.02.2022 14:55:12 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Yaklaşık 15 gün önce Sason’a bağlı Heybeli köyünün Yeniyurt mezrasında elektrik tesisatından çıktığı belirlenen yangında evleri adeta küle dönen Yılmaz ailesi, büyük mağduriyet yaşıyor.

 

Üzerlerindeki elbiselerden başka her şeylerini yangında kaybettiklerini söyleyen baba Deniz Yılmaz, yetkililere ve hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak yardım talebinde bulundu.

5 kişilik aile komşularında yaşıyor

Hepsi de küçük yaşlarda olan 3 çocuğu ve eşi ile birlikte komşularında yaşadıklarını söyleyen Yılmaz, “Evimiz kullanılamaz halde. Evin tavanı tahta olduğu için tamamen yandı. Evimizin tavanı şu an açıkta. Yangında her şeyimizi kaybettik. Hiçbir eşyamız kalmadı. Üzerimizdeki elbiseler dışında hiçbir şeyimiz yok. Komşumuzda yaşamak zorunda kalıyoruz. Perişanız. Bize uzanacak yardım elini bekliyoruz. Yetkililerden ve hayırseverlerden destek bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar