Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Faizi indireceğiz, enflasyon da inecek"

Giresun'da açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye yönelik mesajlar verdi.

29.01.2022 16:50:10 / Güncel / Giresun Haberleri
Destek için 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'de Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılış Töreni'ne katıldı.

Açılış programında ekonomiye yönelik olumlu mesajlar veren Erdoğan, "Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha da düşecek" diye konuştu.

CHP'nin Doğal gazda sıkıntı yaşandığı iddialarına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Doğal gazın bir haftalık ömrü var) diyor. Ya siz ne zaman doğru konuşacaksınız? Böyle bir sıkıntımız yok. Doğal gazımız var, FSRU'muz (Yüzer LNG Depolama ve Gazlaştırma Ünitesi) var, Tuz Gölü'nün altında doğal gazımız, stoklarımız var, biz bütün tedbirlerimizi alıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin düşeceği mesajını yineleyerek şu ifadeleri kullandı: "20 Aralık'ta döviz kurundaki suni dalgalanmanın önünü nasıl kestiğimizi biliyorsunuz. Bu iş milletimize zarar verecek bir yere gidiyorken harekete geçerek kura istikrar kazandırdık. Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha da düşecek." (İLKHA)