İstanbul'un Anadolu Yakası'nda kar ve fırtına etkili olmaya başladı

​Anadolu Yakası'nda karla karışık yağmur ve fırtına etkili olmaya başladı. Sürücüler ve yayalar ilerlemekte güçlük çekiyor.

24.01.2022 20:35:15 / Güncel / İstanbul Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları sonrası saat 19.00 sıralarında karla karışık yağmur ve fırtına etkili olmaya başladı. Sürücüler ve yayalar görüş mesafesinin ciddi anlamda düşmesi nedeniyle ilerlemekte güçlük çekiyor.

Meteoroloji'nin açıklamalarına göre kar yağışının, çarşamba gününe kadar etkili olması bekleniyor.

Rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

İstanbul'un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının, çarşamba gününe kadar aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor. Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar