Karda mahsur kalan çoban ve sürüsü kurtarıldı

Siirt’in Şirvan İlçesine bağlı Ormanlı köyü kırsalında kardan ötürü mahsur kalan çobanlar Şemsettin Akyıldız, Şahin Ayyıldız ve sürüleri, Siirt İl Özel İdaresi Ekipleri tarafından kurtarıldı.

22.01.2022 19:15:13 / Güncel / Siirt Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Şirvan İlçesine bağlı Ormanlı köyünde yaklaşık 600 küçükbaş hayvan ile kardan ötürü mahsur kaldıkları ihbarını değerlendiren İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri, yaklaşık 3 saat süren yol açma çalışmasında çoban ve hayvanlara ulaştı.

Şirvan İlçesi Ormanlı köyünde yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan mezrada küçükbaş hayvanları ile beraber karda mahsur kaldığını belirten çoban Şemsettin Akyıldız, “Mezramıza yağan aşırı karda sürülerimiz ile mahsur kaldık.Koyunlarımızı köye geri götürmek gerekirdi ancak kardan ötürü bir adım bile ilerleyemedik. Yaşadığımız sıkıntıyı İl Özel İdaresi ekiplerine bildirdik. Ekipler gerek köy yolumuzu ve gerekse mezranın yolunu açarak bizleri ve sürümüzü kurtardı. Şu an güvenli bir şekilde hayvanlarımızı ahırlara yerleştiriyoruz.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar