Hazreti Adem ve Havva'ya yapılan hakaretlere tepkiler dinmiyor

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Ahmet Cihan, şarkıcı Sezen Aksu'nun seslendirdiği bir parçada Hazreti Adem ve Havva'ya hakaret edilmesine sert tepki gösterdi.

17.01.2022 10:35:06 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Yaptığı yazılı açıklamada, İslam önderleri ve değerlerine hakaretlerin kabul edilemez olduğunu belirten Cihan, “Dini değerlerimize ve inançlarımıza hakareti sanat olarak gösteren, haddini bilmeyen, kimlerin adına çalıştıkları belli olmayan edepten yoksun İslam düşmanı mahluk, ilk insan ve ilk Peygamber olan Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya hakaret ederek, İslam’a ve Müslümanlara kinini kusmuştur.” dedi.

“Herkes haddini bilecek. Hiç kimsenin dini değerlerimize, inançlarımıza, mukaddesatlarımıza hakaret etme özgürlüğü yoktur.” diyen Cihan, şöyle devam etti:

“Halkının yüzde 99’u Müslüman olan ülkemizde belli aralıklarla planlı ve maksatlı bir şekilde bazı figüranlar tarafından İslam’ın şanlı Peygamberlerine, Kur’an-ı Kerime ve bütün kutsallarımıza yapılan saldırılar Müslümanların kalbinde derin yaralar açmıştır. İslam dinine, İslami değerlere yapılan çirkin saldırı, eleştiri ve söylem maksadı aşan ve siyonizme hizmet etmekten başka bir şey değildir.”

İslami değer ve şahsiyetlere yapılan saldırıları kınadıklarını vurgulayan Cihan, “Peygamberimiz döneminde de cereyan eden bu gibi asılsız saldırılar her zaman en ağır şekilde sert tepki ile karşılık görülmüştür. Bu gibi hadsizlere cevap vermek bütün müminlerin asli görevidir. Dün olduğu gibi bugün de İslam alemi özellikle Müslüman halkımız İslam dininin bütün değerlerine sahip çıkacaktır. Kimden gelirse gelsin bu gibi çağ dışı menfur saldırıları, söylemleri kınıyor ve telin ediyoruz.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)