Pitbull köpeklerin saldırısına uğrayan çocuğun hayati tehlikesi sürüyor

Gaziantep'te bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in hastanedeki tedavisi devam ediyor.

23.12.2021 15:30:13 / Güncel / Gaziantep Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Ateş’in son sağlık durumu ile ilgili hastane başhekimi gazetecilere bir açıklama yaptı.

Küçük çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiğini söyleyen başhekim Doktor Beyhan Tahmazoğlu, ilk geldiği ana göre genel durumunun daha iyi olduğunu söyledi.

Küçük çocuğun dün öğle saatlerinde ambulansla hastanelere getirildiğini, baş ve boyun bölgelerinde çok ciddi anlamda yaralandığını bildiren Tahmazoğlu, özellikle baş bölgesindeki yaraların biraz daha derin, baş kemiklerinde kırıklarını olduğunu ifade etti.

Küçük çocuğun vücudunda aşırı derecede doku kaybı olduğunu bildiren Tahmazoğlu, yoğun bakım ünitesinde tedavi altında alınan küçük çocuğun önünde kritik 3-4 günlük bir sürecin olduğunu söyledi.

Küçük çocuğun hayati tehlikesinin ve genel durumu dün daha kötü olduğunu belirten Tahmazoğlu, kulağında işitme ve yüz sinirlerini hareket ettirmesi ile ilgili sıkıntılarının olduğunu bildirdi.

Küçük çocuğun hastanelerine getirildiğinde şuurunun kapalı olduğunu bildiren Tahmazoğlu, “Şu anda şuuru biraz daha iyi. Dün göre biraz daha iyi olmakla birlikte hem beyin hem de plastik cerrahi yönünden bir dizi operasyon geçirdi. Yine kulak, boğaz ve burun yönünden ciddi operasyonlar geçirdi.” dedi.

Köpek ısırığının beyin dokusuna kadar işlediğini, bundan dolayı ilerleyen süreçte enfeksiyon ve diğer farklı yönlerden sıkıntılar olabileceğini belirten Tahmazoğlu, küçük çocuğun yoğun bakım ünitesinde olduğunu ve 3-4 günlük kritik tedavi sürecinin devam edeceğini ifade etti.

Küçük çocuğun daha sonraki süreçte de estetik ve beyin cerrahi açısından yeni operasyonlar geçirebileceğini paylaşan Tahmazoğlu, düne durumunun daha iyi olduğunu ancak hayati tehlikesinin devam ettiğini bildirdi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Haberler İlgili Videolar