Ağrı, Erzurum ve Erzincan'da 681 yerleşim birimine kar yağışı nedeni ile ulaşım sağlanamıyor

Günlerdir devam eden ve yer yer tipiye dönüşen kar yağışı nedeni ile Ağrı, Erzurum, Erzincan illerinde 681 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor.

21.12.2021 12:15:13 / Güncel / Ağrı Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Olumsuz hava koşulları nedeni ile Ağrı'da da 69 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Öze İdaresi ekipleri 82 iş makinesi, 91 personel ve 8 mobil destek ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Ağrı Belediyesi'ne bağlı ekipler şehir içi ve bağlı köylerde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Erzurum'da günlerdir devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle 583 mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, iş makineleriyle yollarda kar küreme çalışması yürütüyor.

Erzincan'da ise kar ve tipi nedeniyle 29 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı yollarda karla mücadele çalışması yapıyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde, aralıklı kar yağışı gerçekleşeceği öngörülüyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, fırtına nedeniyle olası çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli davranması gerekiyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan'da 1, Iğdır'da 5, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 5, Ardahan'da 3, Erzurum'da 2, Ağrı ve Tunceli'de 1 derece olarak ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklığın ise Iğdır'da 7, Tunceli'de 2, Ağrı ve Erzincan'da 1, Ardahan'da 0, Erzurum ve Kars'ta ise sıfırın altında olmak üzere 1 derece olması bekleniyor. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar