Ardahan'ın Göle ilçesinde termometreler eksi 23 dereceyi gösterdi

Soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, eksi 23 dereceyle Ardahan'ın Göle ilçesinde kaydedildi.

13.12.2021 11:05:11 / Güncel / Ağrı Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk ve sisli hava etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 18, Kars'ta 14, Ağrı'da 9, Erzurum'da 7, Iğdır'da 4, Erzincan'da 3 ve Tunceli'de 1 derece olarak ölçüldü.

 

Ardahan'ın Göle ilçesi ise sıfırın altında eksi 23 dereceyi görmesi ile bölgede gece en soğuk yerleşim yeri oldu.

Yapılan açıklamada, sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede gün içinde en yüksek sıcaklığın, Tuncel'de 11, Iğdır'da 9, Erzincan ve Erzurum'da 6, Kars'ta sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 4, Ardahan'da 5 derece olması bekleniyor.

Ağrı'da akşam saatlerinde başlayan yoğun sis hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun sis ve soğuk havanın etkili olduğu kentte sürücüler yer yer ilerlemekte güçlük çekti.

Sisli ve soğuk hava sabah saatlerinde de devam etti. Kırağının düştüğü ağaçlar beyaza büründü.

Vatandaşların araçlarını battaniye ile örterek soğuktan korumaya çalıştığı kentte, ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu.

Doğanın kardan dolayı beyaza bürünmesi sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşların buldukları bir ekmek parçası peşinde koşmaları kameralara yansıdı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler