3'üncü Ve Son Toplantı Bugün Yapılacak!

işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtti.

09.12.2021 09:38:02 / Ekonomi
Destek için 

7 milyon asgari ücretlinin bekleyişinin son günü... Asgari ücret komisyonunun son toplantısında bir rakamın telaffuz edilmesi bekleniliyor. İşçilerin 4 bin beklentisinin karşılanıp karşılanmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Türkiye'de 7 milyona yakın kişi asgari ücretle çalışıyor. Aileleri de hesaplandığında 30 milyona yakın insanı ilgilendiren asgari ücrete ilişkin bugün üçüncü toplantı  gerçekleştirilecek.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunda bugün gerçekleştirilecek toplantıda sendikalar görüşlerini ortaya koyacaklar.

Asgari Ücret Ne kadar Olacak?

 Asgari ücret tespit Komisyonunun ilk toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtti.

Bakan Bilgin “Enflasyonist ortamlarda asgari ücretin en alt düzeyde ücret olmak yerine temel ücret olmasıyla ilgilidir. Türkiye'de asgari ücretle geçinen 6 milyon civarında işçi var. Biz enflasyon ve ekonomideki dalgalanmaların karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz. Sendikalar burada, teknik çalışmalar yapacaktır” diye