Diyarbakır’da 7 parti yerel sorunlar için bir araya geldi

Diyarbakır’da muhalefet partileri, altı aydan bu yana kentin sorunlarına çözüm aramak için bir araya gelerek aylık toplantı yapıyor. HDP, toplantılara katılmazken son olarak toplantılara HÜDA PAR’ın da dahil olduğu öğrenildi.

03.12.2021 21:50:47 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için 

DEVA Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, altı ay önce Diyarbakır’daki ortak sorunlara ortak çözümler bulmak ve sorunları tek bir ağızdan dile getirip tüm partileri çözüme dahil etmek için bir grup oluşturduklarını belirterek, “CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve HDP yer alıyordu. HDP ayda bir, bir siyasi partinin ev sahipliğindeki toplantılara katılmasa bile eşbaşkanları, oluşturduğumuz gruptan yazışmaları ve yapacağımız etkinlikleri takip ediyordu. Bu gruba HÜDA PAR’ı da ekleyerek siyasi parti sayısını yediye çıkardık” dedi.

“SİYASİ ŞİDDET DİLİNİ KINAYACAĞIZ”

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, Kentin yerel sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını dile getiren Ülsen, “Önümüzdeki hafta muhalefet partileri olarak siyasi şiddet dilini kınamak ve kış mevsiminde olmamız nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntıları da göz önüne alarak elektrik, doğalgaz ve suya zam yapılmaması ve borçlarını ödemeyenlerin su ve elektrik ile doğalgazlarının kesilmemesi için bir çağrıda bulunacağız” diye konuştu.

İlgili Haberler