AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları 27-28 Kasım tarihlerinde yapılacak. Yüzbinlerce öğrenci, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sorusunu soruyor. Detaylar haberimizde…

26.11.2021 17:05:01 / Eğitim
Destek için 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavları, 27-28 Kasım tarihlerinde yapılacak. Peki, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte AÖF sınav giriş belgesi ile ilgili merak edilenler…

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Adayların sınava girebilmeleri için gerekli olan fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olarak kullanılabilecek belgeler ise şunlar: fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi, fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport.

Ayrıca Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir. Bunların dışındaki belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek. Bu belgelerden birisinin eksik olması durumunda öğrenciler sınava alınmayacak.

AÖF sınav giriş belgesi için tıklayın!

Öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi ara sınavı için sınav giriş bilgilerini ANADOLU MOBİL uygulamasından görüntüleyebilecekler. Fotoğraflı sınav giriş belgesinin dökümünü ise aof.anadolu.edu.tr web adresinin Öğrenci Otomasyonu bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından ya da AÖF Bürolarından alabilecekler.