Eski Bitlis İl Müftüsü ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Kılıç vefat etti

Eski Bitlis İl Müftüsü ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat etti.

18.11.2021 22:50:10 / Güncel / Ankara Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Kılıç'ın vefatını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu. Twitter hesabından Koca, "Kahramanmaraş milletvekili, ilim ve irfan adamı değerli ağabeyimiz İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve Kahramanmaraş halkına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." paylaşımında bulundu.

İmran Kılıç Kimdir?

1957 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kahramanmaraş'ta okudu. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Askerliğini yedek subay olarak İstanbul'da yaptı. Bitlis il müftülüğü başta olmak üzere birçok il ve ilçede müftülük yaptı. İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürerek yurtdışı görevlerinde bulundu. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yayınlandı. Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı. Konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı. Ak Parti 27'nci dönem Kahramanmaraş milletvekili olan Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar