Uluslararası Peygamber Efendimizi Koruma ve Destekleme Heyeti düzenlenen programla ilan edildi

Peygamber efendimize yapılan hakaretlere karşı Mısırlı alim Dr. Şeyh Muhammed Sağir tarafından başlatılan peygambere destek kampanyasının birinci yıldönümünde dünyanın birçok ülkesinden alimin katılımıyla bir heyet kuruldu.

26.10.2021 18:35:12 / Güncel / İstanbul Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Fransa başta olmak üzere batı dünyasından peygamber efendimize karşı başlatılan hakaret ve karalama kampanyaları sonrasından dünyanın birçok ülkesinden tepki gelmiş ve bir yıl önce Mısırlı alim Dr. Şeyh Muhammed Sağir tarafından peygambere destek kampanyası başlatılmıştı. Peygamber efendimize yönelik yapılacak herhangi bir saldırıya güçlü bir tepki göstermek amacıyla dünyanın birçok ülkesinden tanınan 50 alim ve kanaat önderinin üyesi olduğu Uluslararası Peygamber Efendimizi Koruma ve Destekleme Heyeti kuruldu.

Türkiye'den İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı Enver Kılıçarslan, UMAD Başkanı Abdulvahap Ekinci, Prof. Dr. Yasin Aktay gibi bilinen isimlerin üye olarak yer aldığı Uluslararası Peygamber Efendimizi Koruma ve Destekleme Heyeti'ne ayrıca Moritanya'dan Şeyh Muhammed Hasan Dedo, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ali Karadaği gibi 50 alim ve kanaat önderi heyette yer alıyor.

Bağcılar'da bir otelde gerçekleştirilen programa, İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) Başkanı Abdulvahap Ekinci, Prof. Dr. Yasin Aktay, İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Peygamber Sevdalıları Marmara Koordinatörü Ercan Vergili ve dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda alim ve kanaat önderi katıldı.

Zeki el-Aseli tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, kuruluşun Genel Sekreterlik Üyesi Şeyh Sami es-Saidi bir sunum gerçekleştirdi.

Programda ayrıca; Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ali Karadaği, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Prof. Dr. Yasin Aktay ve Dr. Muhammed Curmuz birer konuşma yaptı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler