Kadınlar yaptıkları oyuncaklarla ev ekonomisine katkı sağlıyor

Gaziantep’te gittikleri kursta oyuncak yapmayı öğrenen kadınlar, yaptıkları yüzlerce oyuncağı satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

19.10.2021 18:55:17 / Güncel / Gaziantep Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Şahinbey Belediyesine bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’nde kadınlar yaptıkları oyuncaklarla aile ekonomisine destek oluyorlar.

Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile yapılan proje kapsamında gençlik merkezlerine ve sosyal tesislere gelen kadınlar, imalat atölyesinde kazandıkları paraları da çocukları ve kendileri için harcamanın mutluluğunu yaşıyor. Aldıkları destekle çocuklarının ve evlerinin ihtiyaçlarını karşılayan kadınlar birbirlerine de destek oluyorlar.

 

Salgın döneminde kapalı kalmanın getirdiği zorlukların yanı sıra evine giren hırsızın tüm altınlarını çalması üzerine psikolojisinin alt üst olduğunu ifade eden 3 çocuk annesi Ebru Karademir, "Başıma gelmeyen kalmadı. Buraya geldikten sonra hepimizin benzer sorunları olduğunu gördüm. Birbirimizle dertleşerek bir nevi tedavi görüyoruz. Buradan aldığım parayla kızımın dershane taksitlerini ödemeye başladım." dedi.

Lise ve ortaokula giden 3 çocuğu olduğunu söyleyen Hatice Tanrıöver, kazandığı parayla çocuklarına harçlık vereceğini belirterek, “Bir kadın olarak ilk defa kendi paramı kendim kazanmanın mutluluğunu yaşadım. Kendi kazandığım paramı çocuklarıma harcadım ve bu beni çok mutlu etti.” diye konuştu.

21 yıl diş teknikeri olarak çalıştığını belirten Dilek Erdoğan, "Uzun süren iş hayatım boyunca sosyal yaşamım sınırlıydı. Burada sosyalleşmeyi yeniden öğrendim. Zamanımız daha iyi geçiyor. Özellikle ev hanımlarına bambaşka bir ortam sağlıyor. Burada hem tecrübelerimizi hem de dertlerimizi paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar