Köprü üstünde tepki çeken görüntüler

Adana'nın Çukurova ilçesinde köprü üzerine araçlarını park ederek kaldırımı adeta meyhaneye çeviren bazı sürücülere yönelik yeterli denetimin yapılmaması tepkilere yol açtı.

15.10.2021 09:55:11 / Güncel / Adana Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde bulunan Çatalan (Batı) Köprüsü, özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde alkol kullananların mekânı haline gelmiş durumda.

Özellikle hafta sonlarında araçlarını yol kenarına park eden bazı sürücüler, kaldırımları adeta meyhaneye çevirerek alkol tüketiyor, yüksek sesle müzik dinliyor, kimi zaman da kadınlı erkekli eğleniyor.

 

İddiaya göre, alkoliklerin yol güzergâhını mesken tutmasını fırsat bilen ve bölgede kümelenen içki satıcıları, aralarında çocukların da olduğu kimi şahısları göndererek içkilerini pazarlıyor.

Tüm bunlar, çevre binalarda oturanlar başta olmak üzere söz konusu güzergâhı kullanan diğer sürücülerin büyük tepkisini çekiyor, ancak şahısların alkolün etkisiyle saldırmasından ve olay çıkarmasından çekiniyor.

"Gerekli denetim ve yaptırımlar için yetkililere çağrıda bulunuyoruz"

Duyarlı vatandaşlardan Enes Sincar, bu rahatsız edici tablonun yıllardır sürdüğüne dikkat çekti.

Sincar, "Yol kenarında rahat bir şekilde alkol tüketenlere ses çıkarılmadığı için bu durum yıllardır sürüyor. Bu tablo bizleri çok rahatsız ediyor." dedi.

Abdulkadir Akrep isimli vatandaş ise denetimlerin yetersizliğine dikkat çekerek, "Gerekli denetim ve yaptırımlar için yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Bu görüntüler şehrimiz için büyük bir ayıp. Yetkililerin sıkı denetim gerçekleştirmesi, bu ahlaksızlığın önüne geçmesi gerekiyor." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar