Gaziantep'te “Ekonomi Zirvesi” paneli yapıldı

Gaziantep’te düzenlenen “Ekonomi Zirvesi” panelinde kentte yapılan yatırımlar, gelecek beklentileri değerlendirilerek, bölgedeki ekonomik koşullar ve geliştirilmesi gereken noktalar masaya yatırıldı.

12.10.2021 16:35:17 / Güncel / Gaziantep Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Hürriyet Gazetesi tarafından kentteki bir otelde düzenlenen panelde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentteki 5 Organize Sanayi Bölgesi’nde 240 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Gül,

Kentte iş yapma kültürünün yüksek olduğunu söyleyen Gül, “Gaziantep birlikte iş yapma kültürünün yüksek olduğu bir şehir. Gaziantep'in diğer Anadolu şehirlerinden farklı kılan temel özelliklerinden birisi de bu. Bu şehrin ham maddesi yok, liman şehri değiliz. En önemli sermayemiz beşeri sermayemiz. Beşeri sermayenin de eğitimli olması lazım. Bunun için de olabildiği kadarıyla meslek liseleriyle, dört üniversitemiz başta olmak üzere eğitimde eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi.

 

Gaziantep'i bir adım daha öteye götürülmesi için çalışıldığını belirten Gül, “Organize sanayi bölgemiz 240 bin çalışanı ile evine ekmek götürmektedir. Güvenli şehir olmak çok önemli ve güvenli şehri hep birlikte sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz ise Gaziantep'in sanayi ve ekonomik anlamdaki katkıları ile Türkiye'nin sigortası haline geldiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. Panelin moderatörlüğünü Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Noyan Doğan yaptı.

Panelde, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adnan Ünverdi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doktor Yıldız Özkök, Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nilüfer Çevikel ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent birer konuşma yaptı.

Panel, oturumların arasında soru- cevap bölümünün de gerçekleştirilmesinin ardından katılımcılara plaket verilmesiyle sona erdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar