FKÖ: 3 bin Filistinli yerinden edilmek isteniyor

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), siyonist işgal rejimi Batı Şeria'nın güneyinde yaşayan 3 bin Filistinliyi yerinden etmek için baskı uyguladığını açıkladı.

02.10.2021 17:28:23 / Dünya
Destek için 

FKÖ'ye bağlı Yerleşimle Mücadele ve Toprağı Savunma Milli Ofisinin yayımladığı raporda, işgal altındaki Batı Şeria'nın el-Halil kenti kırsalında 38 bin 500 dönümlük arazide yaşayan 3 bin Filistinlinin işgal rejimi tarafından yerlerinden edilme tehdidiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

İşgal rejiminin bölgede yaşayan çok sayıda Filistinlinin evini ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktığı kaydedilen raporda, "İsrail bölgede, evlerinden etmek için çeşitli unsurlarla baskı uyguladığı Filistinlilere yönelik etnik temizlik operasyonunu sürdürüyor." ifadesine yer verildi.

Raporda ayrıca, 28 Eylül'de Yahudi işgalcilerin bıçak ve çekiçlerle El-Halil kentinin güneyindeki el-Mufakkara köyüne düzenlediği saldırıya da değinildi.

İşgal rejimi Parlametosu Knesset'te Ortak Arap Listesi Bloku milletvekili Ofer Cassif de Twitter hesabından bıçak darbesi almış telef olan çok sayıda koyunun görüntülerin yer aldığı bir video paylaşmıştı.

İşgal rejimi, geçen yıl 500'den fazla ev ve iş yerini yıktı
Filistinli kaynaklara göre, işgal rejimi makamları sadece geçen yıl işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 500'ü aşkın ev ve iş yerini yıktı.