Lice’ye 6.5 milyon liralık şebeke yatırımı

​Dicle Elektrik tarafından Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şebekenin yenilenmesi için yıl sonuna kadar yapılan yatırımların 6.5 milyon liraya ulaşması bekleniyor.

22.09.2021 13:25:11 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için 

Dicle Elektrik Diyarbakır’ın Lice ilçesinde vatandaşlara kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji vermek için şehir şebekesini güçlendirmeye devam ediyor.

İlçede yıl sonuna kadar 6.5 milyon liraya ulaşması beklenen yatırım çalışmalarıyla elektrik şebekesi yenileniyor. Yatırım kapsamında 300 beton direk dikilecek olan ilçede 150 kilometre alçak gerilim kablosu döşeniyor. İlçedeki aydınlatma şebekesi de yenileniyor ve daha iyi aydınlatma için 750 adet ek armatür yerleştiriliyor.

Solunum cihazı kullanan 86 yaşındaki Vesile nineye jeneratör desteği verildi

Dicle Elektrik ekipleri yatırım çalışmalarına devam ederken Yenişehir mahallesinde direklerin kaldırılması sırasında planlı enerji kesintisi gerçekleştirdi. Bu sırada vatandaşlar, görevlileri         uyararak, 3’ncü sokak 1 nolu evde solunum cihazına bağlı hasta bir kadının yaşadığını söyledi.

Belirtilen adrese giden görevliler, evde 86 yaşında Vesile Yiğitel isimli astım ve kalp hastası bir kadının yaşadığını belirledi. Görevliler Vesile Yiğitel’in kullandığı solunum cihazının elektriğini karşılamak için bir jeneratör getirip bağlantısını yaptı.

Mahalledeki çalışma tamamlanıp elektrik kesintisi sona erene kadar Vesile nineye sağlanan jeneratör desteği devam etti. (İLKHA)