Siyonist İşgal Rejimi Sokotra Adası'nda ne yapıyor?

İşgal rejiminin Yemen’deki varlığıyla ilgili yeni deliller gün yüzüne çıkıyor. Siyonist bir gazeteci kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yemen’in meşhur adasına işaret etti.

19.09.2021 23:39:02 / Dünya
Destek için 

Doğruhaber - Haber Merkezi

Siyonist gazeteci Edi Cohen, İşgal rejiminin Yemen’deki varlığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kudüs Haber Ajansı'nın haberine göre Cohen, siyonist bir şirketin Yemen’in Sokotra adasında bulunan havaalanını genişletme ve işletme hakkını almış olduğunu belirtti.

Cohen,  şirketin bu hamlesiyle adada yaşanan tüm hareketleri kontrol etme imkanını elde ettiğini söyledi.

Medyada çıkan haberlere göre Birleşik Arap  Emirlikleri, bahsi geçen havalimanını genişletmek için iki siyonist şirketle bir anlaşma imzalamıştı.

Hava limanının genişletilmesi projesinde bir casus merkezi ile siyonist güçlerinin hava istihbaratını yönetecek bir merkezin de bulunduğu söyleniyor.

Suudi Arabistan'ın adadaki kuvvetlerini azalttığını da gelen bilgiler arasında açıkladı.

Suudi Arabistan’ın adayı BAE ve siyonistlere terk etmesinin arkasında, ABD aracılığıyla ssiyonistlerle yürüttüğü “Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi” satın alma müzakerelerinin yer aldığı ifade ediliyor.

Sokotra adası, uluslararası deniz rotasıyla ilgili ihtilafların yaşandığı bir zeminde, birçok bölgeye olan yakınlığı sebebiyle siyonistler için büyük önem taşıyor.

Kaynak; İslami Analiz