Kırsal mahallelerde yol çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Tavşantepe Mahalle yolu uzun aradan sonra yenilenerek ilk kez asfaltlandı.

19.09.2021 15:30:31 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için 

Merkez Bağlar Belediyesi, Tavşantepe Mahallesinin yenilenmeyen ve bağımsızlığı nedeniyle yıllardır ulaşımda sıkıntılara neden olan yolunu bazalt taşından üretilen asfatla güzel bir görüntüye kavuşturuldu.

Merkeze bağlı 30 kilometre uzaklıktaki Tavşantepe Mahallesi'ni ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yaşanan sorunu yerinde gözlemleyip vatandaşların talebini dinledikten sonra yolun hemen iyileştirilmesi için ekiplere talimat verdi.

Kısa sürede çalışmalara başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, önce yolun alt yapısını yeniledi, ardında da bir kilometrelik alanı asfaltla döşeyerek ulaşımın konforlu şekilde yapılmasını sağladı.

Uzun yıllardır sorunun çözümü için gayret gösterdiklerini belirten mahalle sakinleri Beyoğlu'na ve bu hizmeti kısa sürede yerine getiren ekiplere teşekkür etti.

Belediye başkanının millete efendi değil, hizmetkar olması gerektiğini anlatan Beyoğlu, "Bu mahallemizi ziyaret ettiğimizde böyle haklı bir taleple karşılaştık. Hemen harekete geçerek çalışma başlattık. Pratik ve hızlı bir çalışma ile kış dönemi gelmeden yolu yenileyip asfaltlayarak kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Milletimiz için hizmette sınır yok. Her yere gideriz, hizmet götürürüz. Yeter ki milletimiz huzurlu yaşam seviyesine ulaşsın." dedi. (İLKHA)