İşgal rejiminin esirlere yönelik baskılar sürüyor

​İslami Cihad Hareketi Esirler Acil Durum Komitesi, işgal rejiminin esirlere yönelik baskı politikalarını devam ettirdiklerini belirtti.

15.09.2021 20:50:18 / Güncel
Destek için 

Hareketten yapılan açıklamada, açık grevi eylemin gayesinin 6 Eylül tarihinde gerçekleşen Özgürlük Tüneli olayından sonra işgal rejiminin başlattığı baskılara ve istisnai uygulamalara son verilmesi ve 6 Eylül öncesi duruma geri dönülmesi olduğu, işgal rejiminin söz konusu baskılarından geri adım attığı ancak İslami Cihad mensubu esirlere yönelik uygulamaların da son bulması için çalışmaların ve görüşmelerin sürdüğü dile getirildi. 

Açıklamada, "Esas gayelerimizden biri de İslami Cihad Hareketi mensubu esirlerden olan mücahit kardeşlerimizin meselesiydi ve halen de öyledir." ifadesine yer verilerek, onların meselelerinin kesin bir şekilde çözülmesi için irtibatların sürdüğü vurgulandı. 

Esirler Hareketi bu meselenin de kesin bir şekilde çözülmesi ve önceki duruma geri dönülmesi için ortak çalışmanın sürdüğünü vurgulayarak, esirlerin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlikte ve dayanışma içinde hareket edeceği belirtildi. Hareket, Filistin halkından da esirlerin direniş ve mücadelelerine destek vermeye devam etmesini istedi. 

Siyonist işgal rejiminin bugün esirlerin taleplerini kabul ettiğini bildirmesi üzerine Esirler Hareketi de 17 Eylül Cuma günü başlatmayı planladığı toplu açlık grevi eylemini askıya aldığını duyurmuştu. (İLKHA)İlgili Haberler