İDEV'den cinsel sapkınların reklam afişlerine tepki

İdeal Eğitim Vakfı Mersin Temsilcisi Aydın Karakayalı, Mersin’de reklam tabelalarına verilen ve sapkınlığı teşvik eden afişlerin toplumun ahlakını bozduğunu söyledi.

08.08.2021 09:50:14 / Güncel / Mersin Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Mersin’de birçok yerde reklam tabelalarına asılan sapkın afişlere tepki gösteren İdeal Eğitim Vakfı Mersin Temsilcisi Aydın Karakayalı, bu reklamların aile ve gençlere kötü etkisi olduğunu, devletin bu sapkınlara izin vermemesi gerektiğini belirtti.

Sapkın düşüncenin reklamlarına engel olunması gerektiğini söyleyen Karakayalı, “Topluma zararı olan, ahlakı çökerten davranışların teşvik edilmesi hiçbir zaman doğru değildir. Bütün kötü alışkanlıklar gibi bu cinsi sapıklıkların da kesinlikle yasaklanması gerekir. Ayrıca bunların derneklerinin de var olmaması gerekiyor. Halkının çoğunun Müslüman olduğu bir ülkede bu şekilde derneklerin olması büyük bir problemdir.” dedi.

Sapkın insanların halka etkisinden bahseden Karakayalı, “İnsanlar bunlardan rahatsız. Fakat bunlar bir şekilde destekleniyor. Bunların bu şekilde teşvik ediliyor olması da halkın gözünde devlete karşı bir güvensizlik oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Karakayalı, “Halkı Müslüman olan bir ülkede bu şekilde davranışların teşvik edilmesi özellikle genç nesil üzerinde büyük bir tahribata sebep oluyor. Z kuşağı denilen zevk peşinde koşan insanlar arayış içerisinde. Bu durum, gençlerin maneviyatı üzerinde ciddi manada sıkıntılara sebep oluyor.” şeklinde konuştu.

Karakayalı, “Bir derneğin veya bir camianın adım atması yeterli değildir. Bütün Müslümanların bu konuda hazırlıklar yapıp sapkınlığın ortadan kalkması için bir araya gelerek istişare ederek bir program çıkarmaları, buna göre çalışma programını önlerine koymaları gerekiyor.”

Sapkınlığa karşı yetkililerin yapması gerekenlere de değinen Karakayalı, “Devletin temel görevi toplumun akıl, nesil, inanç hürriyetini muhafaza etmesidir. Ahlak ve nesil, devletin temel görevi olduğu için devlet bu görevi hassas bir şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Eğer devlet bu görevi yerine getirmez ise en büyük sorumluluk devletin üzerinde oluyor. Çünkü halkın ve STK ların yapabilecekleri sınırlıdır. Fakat devlet güç kullanabilen, yasa çıkarabilen kanun koyabilen ve bunun uygulanabilmesi için de kolluk kuvvetleriyle desteklenen bir yapı olduğu için en büyük sorumluluk devletin üzerindedir. Avrupa bu konuda çok büyük problemler yaşıyor, bizim de aynı duruma düşmememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler