CHP'li Erkek: Kaldırın seçim barajını!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AK Parti ile MHP'nin seçim kanununu değiştirmeye hazırlandığını belirterek, "Ama demokratikleşme yönünde değil, 'iktidarımızı nasıl sürdürebiliriz, Meclis'te çoğunluğumuzu nasıl devam ettirebiliriz' korkusuyla." dedi.

28.07.2021 13:30:45 / Güncel
Destek için 

AK Parti ve MHP'nin seçim barajını tartıştığını belirten Erkek, "Kaldırın seçim barajını, sıfırlayın. Hani bu sistemde hükümet sorunu yoktu. Niçin hala barajı savunuyor ve tartışıyorsunuz? Seçim kanununda değişiklik yaparak iktidarlarını sürdürebileceklerini sanıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Erkek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun televizyonda, "bir siyasetçinin mafyadan her ay 10 bin dolar rüşvet aldığını" söylediğini ifade etti. Soylu'nun 65 gündür Cumhuriyet Başsavcılığına "mafyadan para alan siyasetçinin" ismini vermediğini dile getiren Erkek, savcılığa, "mafyadan rüşvet alan siyasetçi"nin ismini bildirmeyen Soylu'yu istifaya davet ettiklerini kaydetti.

"Sezgin Baran Korkmaz, aklanması için 10 milyon avro kimlere verecekti?" sorusunu yönelten Erkek, Cumhuriyet savcılarını konuyu soruşturmak için göreve çağırdıklarını belirtti.

Etiketler: