HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: Halkın mağduriyeti acilen giderilmeli

Basın ziyaretleri kapsamında İLKHA Batman İrtibat Bürosunu ziyaret eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz, kentte birçok mahalledeki altyapı çalışmalarının halkın mağdur edilmesine sebep olduğunu söyledi.

25.07.2021 19:25:34 / Xeberen Kurdi / Batman Haberleri
Destek için 

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz ve beraberindeki heyet, basın ziyaretleri kapsamında İLKHA Batman İrtibat Bürosunu ziyaret etti.

HÜDA PAR heyetini karşılayan İLKHA Batman Temsilcisi Mehmet Fatih Akgül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette Durmaz, yerel gazetelerin ve kentin sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tasarruf tedbirleri kapsamında alınan son kararlarla yerel basının mağdur edildiğini belirten Durmaz, yerel basının sıkıntılarının her geçen gün daha da artacağını ifade etti.

“Genelge tekrar gözden geçirilmeli”

Yerel basına destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, “Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri genelgesinin yerel basını ilgilendiren kısmının özellikle gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yerel basın bir şehrin olmazsa olmazlarındandır. Malum zaten ekonomik sıkıntılar ile karşı karşıyayız. Bu noktada da zaten yerel basın sıkıntılar çekiyordu. Alınan tedbirler ile birlikte yaşanan sıkıntılar daha da artacaktır. Bu nedenle yerel basınımızın desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yerel basınımızı ilgilendiren genelgenin gözden geçirilmesinin yerel basın açısından çok faydalı olacağını ifade ediyoruz.” dedi.

“Halk mağdur edilmeden çalışmalar bir an evvel bitirilmeli”

Son zamanlarda Batman’ın birçok mahallesinde yapılan altyapı çalışmalarının uzun sürmesinden dolayı halkın mağdur edildiğini dile getiren Durmaz, belediye yetkililerine çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Özellikle son dönemlerde Batman Belediyesinin Şafak Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi başta olmak üzere Batman’ın farklı mahallerinde yeraltı çalışmaları var. Bu yeraltı çalışmalarının çok uzun sürdüğü yönünde halkın bize ilettiği şikâyetler vardır. Kazı yapılan yollarda çukurlar oluşmuş ve uzun süredir çukurlar kapatılmamaktadır. Bu da halkın mağduriyet yaşamasına sebebiyet vermektedir. Özellikle yollarda oluşan çukurların kısa sürede kapatılmaması aynı zamanda trafik akışını da etkilemektedir. Özellikle belediyenin mahallelerde yaptığı çalışmaları kısa sürede bitirmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Halk mağdur edilmeden bu çalışmalar bir an evvel bitirilmelidir.”

“İşsizliğe karşı genç girişimciler desteklenmeli”

İşsizlik sorununa da değinen Durmaz, Batman’ın Türkiye’de genç nüfusa sahip iller arasında yer aldığını dile getirdi.

Kentte işsizlik sorununun olduğunu, istihdam alanlarının iyi noktada olmadığını belirten Durmaz, şöyle devam etti:

“Batman’da genç nüfus çok fazladır. Maalesef genç nüfusun fazla olması işsizliğin çok oluşunu da beraberinde getirmektedir. Batman’da istihdam alanları istenilen seviyede değildir. O yüzden bizlerde özellikle genç girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. İşsizlik ile mücadelede mutlaka Batman’daki iş alanlarının çoğaltılası gerektiğini ifade ediyoruz. Özellikle işsizliğe çözüm bulabilmek adına ilgililer üzerlerine düşeni yapmak zorundadırlar. Çünkü bizler gençlerimize iyi bir gelecek bırakmak zorundayız. Bunun için de evvela işsizlik problemini çözmek durumundayız.”(İLKHA)