Siyonist çeteyle normalleşmenin ilk zehirli meyvesi

Siyonist terör rejimi ve Fas arasında atılan normalleşme adımları çerçevesinde işgalci çete havayolu şirketleri El Al ve Israir’in bugün Fas’ın Marakeş kentine uçuşlarını başlatacağı ifade edildi.

25.07.2021 11:59:08 / Dünya
Destek için 

Faslı yetkililer, söz konusu iki havayolu şirketine ek olarak Arkia havayolu şirketinin de 4 Ağustos’ta Fas’a uçuşlarını başlatacağını açıkladı. 

Tel Aviv ile Marakeş ve Kazablanka kentleri arasında yapılacak doğrudan uçuşların yıl sonuna kadar Fas’a 38 bin işgalci çete turisti çekmeyi ve Fas Kraliyet Havayolları şirketinin de 2021 sonuna kadar 12 bin işgalci çete turisti taşımayı hedeflediği bildirildi. 

Fas’ın 2022 yılında işgalci çeteden 200 bin turist gelmesini beklediği öne sürüldü. 

Turizm araştırmacısı Zubeyr Buhud, işgalci çeteden turistlerin geçmişte Fas’a aktarmalı uçuşlarla geldiklerini ve bundan sonra yapılacak doğrudan uçuşlarla yolculuğun daha kısa süreceğini söyledi. 

Buhud, “israil ve Fas arasındaki turistik seyahatler pandemi sebebiyle birkaç kez ertelenmişti” dedi. 

Fas, geçen yıl 10 Aralık’ta ABD’nin 1976’dan bu yana Polisario Cephesi’nin ayrılık mücadelesi verdiği Batı Sahra üzerinde Fas egemenliğini itirafı karşılığı işgalci çeteyle yeniden diplomatik ilişki kurmuştu. 

Fas’ın işgal rejimiyle yeniden diplomatik ilişki kurması Fas halkından ve Filistinlilerden büyük tepki gördü.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi