Umut Kervanı mahalle mahalle dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştırıyor

​İhtiyaç sahiplerine yönelik birçok alanda yardım faaliyeti yürüten Umut Kervanı, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 550 aileye kurban eti yardımında bulundu.

23.07.2021 21:40:10 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde daha önceden tespit ettiği mağdur 550 aileye kurban eti ulaştırdı.

 

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.

Konu hakkında açıklama yapan Çınar Umut Kervanı temsilcisi Vedat Aydın, "Çınar Umut Kervanı olarak her sene yaptığımız gibi bu sene de kurban faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Bayramın ikinci günü 550 aileye kurban eti ulaştırdık. İnşallah bundan sonrada faaliyetlerimize kaldığımız yerden devem edeceğiz. Kurbanlarını bize teslim eden, kurbanların kesiminden, paketlenmesine, dağıtılmasına bize yardımcı olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar