Umut Kervanı binlerce aileye kurban eti dağıtmaya devam ediyor

Kurban Bayramı’nda fakirlerin yüzünü güldürmeyi amaçlayan Umut Kervanı, Batman’da binlerce aileye kurban eti dağıtmaya başladı.

22.07.2021 19:25:09 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Her yıl on binlerce muhtaç aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı, bu Kurban Bayramı'nda da Batman’da binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıtıyor.

 

Aylar öncesinden çalışmalara başlayan ve bayramın birinci gününden beri hummalı bir çalışma yürüten Umut Kervanı, binlerce aileye kurban eti dağıtımına üye ve gönüllülerinin yardımıyla başladı.

Yüzlerce üye ve gönüllüleriyle mağdur ailelere et ulaştırmak için adeta seferber olduklarını aktaran Batman Umut Kervanı Başkanı Salih Güzel, bayram boyunca fakirlerin yüzünün gülmesi için yoğun bir çaba içerisine girdiklerini söyledi.

Salih Güzel

Güzel, “Batman Umut Kervanı, birçok konuda olduğu gibi kurban ibadeti organizasyonundaki planlama, hizmet, güvenirlilik ve şeffaflık konusunda da toplumsal kabulünü tescilleyerek marka haline gelmiş durumda. Başta Batmanlı hayırseverler olmak üzere ülkenin dört bir yanından hatta yurt dışından kardeşlerimiz vekâletlerini bizlere vererek, kurban ibadetlerini bizlerin aracılığıyla yerine getirme yolunu tercih etmişlerdir. Bizlere verdikleri vekâletle bu hayırlı hizmeti yapmamıza vesile ve aracı olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim vekâletle yerine getireceğimiz kardeşlerimizin kurban ibadetini dergâhı izzetinde kabul ve makbul eylesin inşallah.” şeklinde konuştu.   

“Yüzlerce kardeşimizin kurbanlarını kesmiş bulunmaktayız”

Hayırseverlerin verdiği kurban vekâletlilerini fakirlere ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırmaya başladıklarını söyleyen Güzel, “Geçen yıllarda olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da bugünden başlamak üzere sağlık, hijyen ve salgın tedbirlerine azami derecede riayet ederek vekaletlerini almış olduğumuz yüzlerce kardeşimizin kurbanlarını kesmiş bulunmaktayız. Kesim öncesi ve sonrası ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Keseceğimiz kurban etlerini bizlere vekâletleri veren kardeşlerimizin belirledikleri oranda yetim ve mağdur durumda olan ihtiyaç sahibi binlerce kardeşimize, dağıtımına başlamış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Kurban kesim ve dağıtımında emeği geçenlere de teşekkür eden Güzel, “Dağıtımda yüzlerce üye ve gönüllümüz görev alarak bu hayırlı hizmette yer almışlardır. Allah kendilerinden razı olsun. Bu münasebetle tekrardan tüm Müslüman kardeşlerimin Kurban Bayramını tebrik ediyor,  bayramın, şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler