Minia Kudüs tırı Elazığ'da yoğun ilgi görüyor

Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile hazırlanan Mescid-i Aksa maketini taşıyan Minia Kudüs tırı 2 gün boyunca Elazığ'da olacak.

16.07.2021 23:31:21 / Güncel / Elazığ Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Kudüs ve Mescid-i Aksa davasını gönüllerde diri tutmak için Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile organize edilen, startı İstanbul'dan verilen Mescid-i Aksa'nın maketini taşıyan Minia Kudüs Elazığ'da Perşembe ve Cuma günü halkın yoğun ilgisi ile ziyaret ediliyor. Sabah 10.00'da başlayan ziyaret gece 23.00'e kadar sürecek.

Yetimler Vakfı Elazığ Temsilcisi Vahyettin Demir, "Gazze'ye derman ol" sloganı ile Yetimler Vakfı'nın bu organizasyonu düzenlediğini, bunun temelinde Filistinlilere bir yardım kampanyası olduğunu, buradan elde edilecek olan gelirlerin Filistinli mağdur ve yetim ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Minia Kudüs maketini ayrıca siyasi ve STK temsilcileri de ziyaret ediyor.

HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet Minia Kudüs maketi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kavaklı, Yetimler Vakfı'na bu organizasyon nedeniyle teşekkür etti ve Mescid-i Aksa'nın yeniden özgür olacağı günü hasretle beklediklerini dile getirdi.

Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi ise kendilerinin Kudüs'e Mescid-i Aksa'ya gidemediklerini ama maketi buraya getirmekle duygulandığını belirtti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler