Artan sıcaklar vantilatörlere rağbeti arttırdı

​Son günlerde doğu bölgelerinde artan sıcaklıklar nedeniyle bunalan halk, fiyatı uygun olan vantilatör ve sulu klimalara yöneldi.

30.06.2021 15:20:18 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Salgın nedeniyle uzun süredir işlerinin durgunluğundan yakınan esnafın yüzü, vantilatöre artan rağbetle birlikte gülmeye başladı.

Batman’da gündüz 45, akşam ise 35 dereceyi bulan sıcaklar, vantilatör ve sulu klima satışlarında artışa neden oldu.

Sıcakların artmasıyla satışlarının normalin üstüne çıktığını ifade eden esnaf Cihan Ok, vatandaşın tercihinin uygun fiyat ve az elektrik tüketen ürünler olduğunu söyledi.

“Halk fiyat uygunluğuna bakıyor”

Kavurucu yaz sıcağının gelmesiyle vantilatör ve sulu klimalara talebin arttığını ifade eden Ok, “Yaz aylarının gelmesiyle havalar çok ısındı. Yaz aylarında bölgemizin hava sıcaklığı çok yüksek. Salgın hastalıktan dolayı uzun süredir yapamadığımız satışı havaların ısınmasıyla yapmaya başladık. Halk yoğun bir şekilde klima ve vantilatöre rağbet gösteriyor. Her bütçeye göre sulu klima ve vantilatörlerimiz bulunmaktadır. Salgın hastalıktan dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaş genelde fiyat uygunluğuna bakıyor. Biz de hem uygun fiyata hem de kaliteli ürün getirip müşterilerimize sunuyoruz.” diye konuştu.

Kimi zaman Batman’da hissedilen hava sıcaklığının 50 dereceyi bulduğunu söyleyen Ok, sulu klimaların hem tasarruflu hem de sağlıklı olduğunu savundu. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar