Heniyye, Fas'ta görüşmelerini sürdürüyor

HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Fas'ta görüşmelerini ve buluşmalarını sürdürüyor. Filistin davasına destek amaçlı çalışmalar yürüten birtakım sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ederek görüşmeler yaptı.

19.06.2021 15:40:15 / Dünya
Destek için 

Heniyye ve beraberindeki heyet, Filistin lehine çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarını temsil edenlerden bir heyeti, hukukçuların sendika yetkilisini ve Fas Normalleşmeye Karşı Gözlemevi temsilcisini kabul etti.

Heniyye, görüşme esnasında söz konusu kuruluşların hukuk alanında ve siyasi alanda Filistin davası yararına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Heniyye bütün bu kuruluşların Filistin davasına destek amacıyla yürüttükleri çalışmaları takdir ettiğini dile getirdi.

Bu çalışmaların Fas halkının bütün organlarıyla Filistin davasının yanında yer aldığına delalet ettiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Heniyye açıklamasında, Filistin halkının zaferinin bütün ümmetin ortak zaferi olacağını belirterek; "Biz, arkamızda bize destek veren ve sahip çıkan büyük bir ümmetin bulunduğu bilinciyle hareket ediyor ve çarpışıyoruz." dedi. (İLKHA)