Perinçek ve Peker birbirine girdi

Geçmiş yıllarda birbirlerine iltifatlar yağdıran Perinçek ve Peker birbirine girdi.

01.06.2021 13:34:14 / Güncel
Destek için 

HABER MERKEZİ

Hükümet karşıtı oluşumda yer aldıkları gerekçesi ile Ergenekon davasından yargılanan Doğu Perinçek ve Sedat Peker karşı karşıya geldi.

Tartışma dün gece Perinçek’in HaberTürk'te Kübra Par'ın sunduğu 'Açık ve Net' programında organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker'in MOSSAD'ın kontrolünde konuştuğunu ileri sürmesi ile başladı.

Perinçek konuşmasında “suç örgütü lideri açıklamada bulunmuyor, ona ifşaatlar yapılıyor, Peker Mossad’ın avucunda, kontrolünde…” iddiasında bulununca Peker Twitter’dan açıklamada bulundu.

Peker sosyal medya hesabından şu sözleri paylaştı:

"Sayın Doğu Perinçek, benim CIA'nın MOSSAD'ın elinde olduğum çok komik. Ancak sizin saplantılı Çin hayranlığınız bir gerçek. AK Parti'ye destek veriyorum diye beni eleştiren siz, şuan benim yerime geçtiniz. Siz destek veriyorsunuz. Bunu da CIA veya MOSSAD mı organize etti?
Bu sürecin ilk başından beri sadece bir özür beklemiştim. Sadece bana hakaret edilip saygısızlık yapılması olayı buraya getirdi. CIA ile MOSSAD'ın bununla ne ilgisi var. Siz deli misiniz?
Beni kullanarak ülke güvenliği tehlikede diye bahane uydurmayın. Bu benim şahsi meselem. Anlattığım her şey de kriminal suç gruplarına ait. Devleti hiçbir zaman suçlamadım.
Biz Başbuğ Alparslan Türkeş'ten öğrendiğimiz; ne Amerika, ne Rusya ne de Çin, her şey Türklük için öğretisiyle büyüdük. Aydınlık'ta manşet yaparak şehit ettirdiğin ülkücüleri de anlatsana.
Ülkücü katili Doğu Perinçek, benim MOSSAD'ın etkisinde olduğumu söylüyor. Son videomda ne söyledim? Neden Filistin'e 10 tane SİHA göndermiyoruz dedim. MOSSAD'dan korkan bir adam bunu söyleyebilir mi? Bu yaşta torununu sev, siyaseti gençlere bırak.”

Sedat Peker önceki yıllarda Perinçek için “FETÖ’nün ölüm listesindeki 26 kişiden biriydi. Vatan Partisi ülkemizin en önemli mihenk taşlarından biri demişti.

Peker ile Vatan Partililer yemek masalarında objektiflere yakalanmış, Vatan Partililer Peker için “Anti Amerikancı cephede” demişlerdi.

İlgili Haberler