TÜBİTAK Van bölge birincileri Rektör Demir’i ziyaret etti​

Batman’dan TÜBİTAK Van Bölge Finali’ne katılan ve 12 ana alanın 7'sinde birincilik kazanan öğrenciler, Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir’i ziyaret etti.

30.05.2021 15:20:13 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Batman’ın farklı liselerinden TÜBİTAK 2204-A yarışmaları Van Bölge Finali’ne katılan ve birincilik alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan öğrenciler, Batman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdürrahim Kusen ve proje sorumlu öğretmenleri ile birlikte Batman Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Batman Üniversitesi konuğu olan öğrenciler, Batman Üniversitesi Senato Odası’nda Rektör Prof. Dr. İdris Demir tarafından ağırlandı.

Van Bölge Finali'nde birinci olan öğrencilerin Batman Üniversitesi’ni tanıtmak istediklerini belirten Batman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdürrahim Kusen, “Rektörümüz Prof. Dr. İdris Demir yoğun programına rağmen bizleri kabul etti. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kendileri ile gurur duyuyorum”

Başarılı öğrencileri Batman Üniversitesi’nde konuk etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Demir, “Kariyer hedeflerini dinledim, projelerini dinledim. Kendileri ile gurur duyuyorum. Başarılarında emeği geçen hocalarımızı ve yöneticilerini kutluyorum. Öğrencilerimizin Batman Üniversitesi'ni tanımalarını istiyorum. Birazdan fakültelerimizi, yüksekokullarımızı ziyaret edecek ve bölümleri, laboratuvarları ve atölyeleri gezecekler, Dekanlarımız tarafından bilgilendirilecekler. Batman Üniversitesi öğrencileri olmalarından memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyorum. TÜBİTAK 2204-A Türkiye Finali’nde öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Başarılı öğrencilerin Batman Üniversitesi’ni ziyaretleri anısına Rektör Demir, öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, Batman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdürrahim Kusen’e, proje sorumlu öğretmenleri Caner Tekin’e, Nuri Bulut’a, Sevgi Avanos’a, Yusuf Şenses’e, Musa Işık’a, Sümeyye Önel’e, Zeynep Aslan’a plaket takdim etti.

Rektör Demir’i ziyaret ettikten sonra öğrenciler; Fen Edebiyat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ziyaret ederek fakültelerin dekanları tarafından bilgilendirildi.

Fakülte ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından Batman Üniversitesi Merkezi Yemekhanesinde öğle yemeğine katılan öğrenciler, daha sonra Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Öğretim Görevlisi Lütfü Karakoyunlu tarafından uğurlandılar. (İLKHA)