İsmail Heniyye'den Hamaney'e mektup!

HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin'deki gelişmelerle ilgili Ayetullah Hamaney'e yeni bir mektup gönderdi.

18.05.2021 09:40:15 / Dünya
Destek için 

HAMAS lideri Heniyye mektubunda, "İşgalci rejimin Filistin halkına ve kutsal mekanlarına yönelik saldırganlığının ve cinayetlerinin artması göz önüne alındığında, çeşitli taraflarla temasa geçtik ve onlardan düşmanın işlediği suçlarını ve kötü amaçlarını engellemelerini istedik. Bu cinayetlerin kesinlikle Filistin halkı ve direniş grupları tarafından yanıtsız kalmayacağı konusunda uyarıda bulunduk.

Siyonist rejimin katil liderlerinin Filistin topraklarına, halkına ve kutsal alanlarına yönelik saldırılarını sürdürme yönündeki ısrarı, Gazze Şeridi'nde direniş yoluyla kararlı ve meşru bir tepki verilmesini gerektirir.

Şu anda düşman dünyada kullanılması yasaklanan ölümcül silahlarla gece gündüz demeden Gazze halkına yönelik barbarca cinayetler işlemekte, aynı zamanda Kudüs, Batı Şeria ve 1948’de işgal edilen topraklarda Filistinli protestoculara karşı en korkunç suçlar uygulamaktadır.

Bu amansız suçlar karşısında, uluslararası toplum, İslam ve Arap ülkelerinden kararlı bir duruşla harekete geçmesini ve Gazze halkına karşı yürütülen cinayetlere, Kudüs sakinlerine, Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere ve kutsal alanlara yönelik her türlü saldırıları önlemesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

İsmail Heniyye, daha önce de Kudüs'teki olaylarla ilgili  Ayetullah Ali Hamaney'e bir mektup göndermişti. (İLKHA)