Filistin yönetiminden açıklama

Filistin yönetimi: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı

14.05.2021 21:46:50 / Dünya

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, "İsrail’in Gazze Şeridi, Batı Şeria ve Doğu Kudüs" teki saldırılarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

"ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı"

İşgal çetesinin Filistin halkına, topraklarına ve kutsallarına savaş açtığını ve bölge ile dünyanın çıkarlarına zarar verdiğini vurgulayan Ebu Rudeyne, İşgalci israil’in bölgeyi kimsenin sonucundan razı olamayacağı bir duruma sürüklediğine dikkati çekti.

Ebu Rudeyne, ABD’nin işgalci israil’e verdiği destekle ilgili ise, "ABD'nin İsrail'in yaptıkları karşısındaki sessizliği ve nefsi müdafaa olarak tanımlaması Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'teki katliamlara yol açtı" ifadelerini kullandı.

"Filistin ve Kudüs hepsinden daha büyük kalacak"

Ebu Rudeyne, çağrıda bulundu:

"ABD gerçekten huzurdan, bölgesel ve küresel barıştan yanaysa İsrail’in bu saldırılarını durdurması için ciddi bir şekilde harekete geçmesini talep ediyoruz." 

Filistin halkının haklarından, topraklarından ve mukaddesatından vazgeçmeyeceğini belirten Ebu Rudeyne, şunları söyedi:

"Filistin ve Kudüs hepsinden daha büyük kalacak. Filistin halkının menfaatleri, hakları ve ilkeler hareketlerimizin ve siyasetimizin pusulası olarak kalmaya devam edecektir. Bunlar olmaksızın hiçbir tarafla da barış ve ilişkilerimiz olmayacak."

126 Filistinli şehit oldu

İşgal çetesinin Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 31'i çocuk 126 Filistinli şehit oldu, yaralı sayısı 950'ye ulaştı.

Etiketler: