İşgal rejimi Gazze'ye yoğun saldırı başlattı!

Savaş uçakları Gazze'ye yoğun saldırı başlattı. İşgal rejimi karadan ve denizden de sivillere bomba yağdırdı. Anadolu Ajansının işgal rejimi sözcüsüne dayandırdığı 'Gazze'ye karadan girildi' haberi ise daha sonra yalandı. Saldırılarda şuana kadar 6 Filistinli şehid oldu.

14.05.2021 00:40:42 / Dünya
Haberin Videosunu İzle

Yoğun bombardımandan dolayı Gazze'den dumanlar yükseliyor. Kentte elektrikler kesildi. Birçok alanda yangın çıktı. Hava saldırısı sonrası işgal rejiminin karadan saldırıya geçtiği duyuruldu. Ancak daha sonra saldırıların havadan, denizden ve karadan devam ettiği ancak Gazze'ye işgalcilerin girmediği ifade edildi.

KAFA KARIŞTIRAN 'KARADAN SALDIRI' AÇIKLAMASI!

İşgal rejimi çete  sözcüsü Jonathan Conricust AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgalcilerin Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattığını söyledi.  Ancak bazı kaynaklara göre ise kara saldırısı henüz başlamadı.  Daha sonra AA'nın ulaştığı işgal çetesinin sözde sözcüsü, "“Gazze’ye girildiği" şeklindeki açıklamasını yinelemekten kaçınarak, "askerlerin girip girmediğini teyit edemeyiz" dedi. Yerel kaynaklar, Gazze'nin şu anda 4 savaş gemisiyle denizden, 30 savaş uçağıyla da karadan vurulduğunu aktarıyor. 

İŞGALCİLERİN MEDYASI DA YALANLADI

İşgal medyası, Siyonist işgal ordusunun Gazze'ye karadan girmeye yönelik bir kararının olmadığını duyurdu. Bazı Filistinli kaynaklar da karadan sadece top atışının yapıldığını söyledi.

 KASSAM TUGAYLARINDAN SEFERBERLİK ÇAĞRISI!

Siyonist işgal rejiminin, Gazze'de karadan saldırı başlatmasının ardından Kudüs Seriyyeleri, tüm mücahitler için seferberlik ilan etti. İşgalci terör rejiminin sivillere yönelik havadan ve karadan katliamı sürüyor. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırılarında, yıkmayı hedeflediğini belirtti. Ebu Ubeyde, "Bu da onun direnişe karşı zor durumda olduğunu gösteriyor. Saldırıları direnişin güçlerini etkilemiyor Allah'ın izniyle." ifadesini kullandı.

KASSAM FÜZELERLE VURMAYA DEVAM EDİYOR

Hamas'ın silahlı kanadı El Kassam Tugayları; Aşkelon, Aşdod, Beersheba ve Sderot'a 50 füzeyle saldırı düzenlediklerini açıkladı.  Kassam Tugayları ayrıca düşmanın saldırılarına karşılık ilk defa kullanacakları CH-89 füzeleri ile karşı atağa geçtiklerini vurguladı. Nasır Salah El-Din Tugayları da işgal altındaki Netivot yerleşiminin iki Katyuşa füzesiyle vurulduğu duyurdu. Kudüs Tugayları da siyonist saldırganlığa cevaben işgal altındaki bölgelere büyük ve kapsamlı füze atışı başlattıklarını kaydetti.

"SALDIRILAR YENİ KATLİAMLARIN HABERCİSİ"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, yeni katliamların habercisidir. İsrail’in hukuk dışı ve işgalci tavrına karşı tüm dünyayı acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz. Türkiye Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı. 

ŞEHİD HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 6 Filistinlinin daha şehit olduğu belirtildi. Saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 28'i çocuk, 15' kadın olmak üzere şehit sayısının 109'a, yaralı sayısının da 621'e yükseldiği kaydedildi.

BOMBARDIMAN ANLARI!

 

Haberin Videosunu İzle
İlgili Haberler İlgili Videolar

Yorumlar

KENAN BAYUK / 15.05.2021 00:27:00

Yeniden hendek savaşı yaşanılıyor YARABİ peygamber efendimiz ve ashabına yardım ettiğin gibi Bu gün de İSLAMİN izzeti korumaya çalışan insanlara yardım et amin

İdris / 14.05.2021 23:47:01

Allah bu olayların tüm müslümanların uyanışına vesile olur inşallah ve İsrail'in yok oluşunu gösterir inşallah

Selahaddin Eyyubi / 14.05.2021 20:29:20

Rabbim işgal çetesini kahrı perisan etsin

Abdullah / 14.05.2021 10:57:05

Selamulsun allah için cihad edenlere Zafer müslümanlarındır inşallah

Süleyman Kılıç / 14.05.2021 10:40:21

Allah tez zamanda mücahitlere zafer ihsan etsin inşallah

Selehaddin eyyubi / 14.05.2021 09:33:36

Rabbim bu zulme sessiz kalan ve müslümanım diyen devlet yöneticisini kahretsin.

Seyit / 14.05.2021 04:55:19

Rahmet ayı Ramazan bitti Şeytanlar serbest bırakıldı.Mücahitler bu şeytanların ( İsrail)'in hakkından Allah'ın izniyle geleceklerdir Zafer İslam'ın ve Müslümanların olacaktır

Adil / 14.05.2021 04:19:41

Bu kınayan devletler ne zaman fiili olarak cevap vermeyi düşünüyor Gazze de bir tek müslüman kalmayınca mı birşeyler yapacaklar.bu zillet yetmez mi.ümmet onurunu kurtaracak bir yiğit yok mu...ya Rahman bu kansız Yahudiler i kahru perişan et.onların yok olup gitti ğini bize göster ya rabbi...Amin...

İLHAN / 14.05.2021 02:06:34

israil, kendi sonunu hızlandırıyor. Zafer yakında Filistinlilerin olacak inşallah.

Ahmet / 14.05.2021 01:23:57

Rabbim israilin yok oluşunu görmeyi nasip eylesin amin


Yorum Yazınız
Yorum Gönderilemedi

Yorumunuz başarıyla gönderildi!

Editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.