Van Büyükşehir Belediyesi 50 mevsimlik işçi alacak

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyelerinde istihdam edilmek üzere 5 aylığına 50 geçici işçi alacaklarını duyurdu. İnternet üzerinden alınacak başvurular için son tarih 12 Mayıs saat 17.00 olarak belirtildi.

11.05.2021 13:35:11 / Güncel / Van Haberleri
Destek için 

Van Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden BELVAN Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine alımı yapılacak olan "5 aylık mevsimlik işçi alım duyurusu", Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapıldı.

Şeffaflık ve liyakat esaslı olarak yapılacak olan alımların kura usulü ile gerçekleştirileceği ifade edildi.

5 aylığına alınacak mevsimlik işçilerin görev alanı ve sayısı şöyle açıklandı:

24 genel beden işçisi, 12 kamyon şoförü, 2 tır şoförü, 5 aşçı, 2 loder operatörü, 3 silindir operatörü, 1 finişer operatörü ve 1 dozer operatörü olmak üzere toplamda 50 mevsimlik işçi alınacak. İnternet üzerinden alınacak başvurular için son tarih ise 12 Mayıs saat 17.00 olacak.

Başvurular 10-12 Mayıs 2021 tarihleri arasında belvan.mevsimlikisci@yandex.com e-posta adresi üzerinden sadece e-mail olarak alınacak.

Coronavirus salgını nedeniyle hiçbir şekilde yüz yüze başvurunun kabul edilmeyeceği belirtilen alımlarda, Van nüfusuna kayıtlı olma ve ilan tarihi itibarıyla en az iki yıl Van'da ikamet etmiş olma şartı da aranıyor.

Başvuru kriterlerine uygun olan adaylar için 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 14:00'te Van Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet binasında bulunan ihale salonunda Noter huzurunda yapılacak kura yöntemiyle belirlenecek.

Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak verilecek olan kuraya pandemi nedeniyle katılımcı kabul edilmeyecek.

Başvuru ile ilgili özel ve genel şartlara, www.van.bel.tr adresindeki duyurular kısmından ulaşabilecek. (İLKHA)