Okullarda çalışan İŞKUR personellerinin maaşının kesilmesine tepki

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışan İŞKUR personellerinin maaşlarında kesinti yapılmasına tepki gösterdi.

01.05.2021 20:20:16 / Güncel / Gaziantep Haberleri
Destek için 

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Gök, Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla tam kapanmadan dolayı okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışan İŞKUR personellerinin maaşlarının kesilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığından gelen son talimata göre tam kapanmadan dolayı okullarda temizlik ve güvenlik işinde çalışan İŞKUR personellerinin önümüzdeki hafta ücret alamayacağını belirten Gök, “Zaten açlık sınırında bir ücret karşılığı ailesini geçindirmeye çalışan bu kardeşlerimize 1 Mayıs İşçi Bayramında ve mübarek Ramazan Bayramı gelirken bu yapılmamalı. Yetkililerin bundan haberi yoksa bu açıklamayla haberdar olmuş oluyorlar.” dedi.

Bu konuya hemen müdahale edilmesi gerektiğini belirten Gök, okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışan İŞKUR personellerinin mağdur edilmemesi için gerekli adımların atılması çağrısında bulundu. (İLKHA)