Engelli vatandaşlara kapı kapı iftar yemeği bıraktılar

​Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü Ramazan ayı münasebetiyle onlaraca engelli ve ailesine iftar yemeği dağıtımı gerçekleştirdi.

30.04.2021 09:55:09 / Güncel / Adıyaman Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

 

İl Müftülüğü Engelli koordinatörü Ali Çelik, engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdikleri farklı etkinlikler arasında yer alan iftar yemeğiyle onların gönüllerine dokunduklarını belirtti.

Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek engelli vatandaşlara ve ailelerine hazırladıkları iftar yemeklerini ulaştıran İl Müftülüğü Engelli koordinatörü Ali Çelik, günde 70 aileye sıcak yemek dağıttıklarını dile getirdi.

Din gönüllüsü arkadaşlarıyla birlikte dağıtım yapan Çelik "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Adıyaman İl Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere iftarlık kumanya ulaştırmaya devam ediyoruz. Kimine tekerlekli sandalye, kimine elbise, kimine gıda ve en son engelli vatandaşlarımıza iftarlık kumanya dağıtımında bulunduk. Engelli kardeşlerimiz bizim için özel insanlardır. Geçmiş yıllarda engelli kardeşlerimiz ile iftar sofrasında buluşma programları düzenlemiş idik. Bu yıl Covid(19)salgın hastalık nedeni ile bu programı düzenleyemiyoruz. Bizler bugün ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimizin evlerine, pandemi kurallarına uyarak hijyenik ortamda hazırlanmış sıcak yemek iftarlık kumanya dağıtmaktayız. Rabbim inşallah en kısa sürede eski günlerimize dönmeyi nasip eylesin. Ramazan-ı Şerif hepimize mübarek olsun." dedi. (İLKHA)

 

 

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler