İftara yetişemeyenlere kumanya dağıtıldı

Gaziantep’te iftara yetişemeyenler için “İftara 5 Kala Projesi” ile şehrin yoğun olan kavşaklarında kumanya dağıtıldı.

15.04.2021 18:55:12 / Güncel / Gaziantep Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Şahinbey Belediyesi iftarı evinde açamayıp trafikte kalanlara “İftara 5 Kala Projesi” ile kumanya paketi dağıtarak iftarlarını açmalarını sağlıyor.

Şahinbey Belediyesi, paylaşmanın ve birlikte olmanın simgesi olan Ramazan ayında trafik yoğunluğu nedeniyle iftara yetişemeyenlere kumanya dağıttı.

 

Özellikle trafik akışının yoğun olduğu iftar saatlerinde yolda kalan sürücüler ve otobüslerdeki yolcular, dağıtılan kumanyalarla oruçlarını açıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, iftara yetişemeyenler için “İftara 5 Kala Projesi”ni hayata geçirdiklerini söyledi.

Projeyi her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdiklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Projemiz ile işlerinden evlerine giden vatandaşlarımızın ve görev başında olan şoförlerimizin oruçlarını açmalarını için kavşaklarda kumanya dağıtıyoruz. Projemizin ismi ‘İftara 5 kala’ ve trafikte, kırmızı ışıkta bekleyen vatandaşlarımıza iftariyelik veriyoruz. Vatandaşlarımız ezan okunduğunda yolda iftarlarını açabiliyorlar. Böylelikle eve gidinceye kadar aç kalmamalarını sağlıyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımızı memnun etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Şahinbey Belediyesinin iftar saatinde kendilerine iftarlık dağıtmasından oldukça memnun olan sürücüler, “İftar vaktine yolda yakalanmıştık ama Şahinbey Belediyesi ekipleri bizlere Ramazan’ın bereketini ve birliğini bir kez daha gösterdiler. İftar vakti bizleri unutmayarak iftarlık dağıttılar. Bu uygulamaya katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca böyle bir uygulama yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz.” dediler. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar