Midyat Umut Kervanı yüzlerce aileye kışlık giyim yardımında bulundu

Midyat Umut Kervanı bir hayırseverin bağışladığı 200 bin değerindeki kışlık giyim yardımını yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdı.

21.02.2021 08:35:09 / Güncel / Mardin Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Bir iyilik hareketi olan Umut Kervanı Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanında hayırseverlerin bağışlarını yetim, muhtaç ve fakir ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

Kış mevsimi nedeniyle kışlık giyim yardımlarını sürdüren Umut Kervanı, Mardin’in Midyat ilçesinde yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kışlık giyim yardımında bulundu.

Bir hayırsever tarafından bağışlanan 200 bin lira değerindeki 4 bin parça muhtelif kışlık giyim malzemeleri, Midyat merkez ve kırsal mahallelerindeki ihtiyaç sahibi 500 aileye ulaştırıldı.

Yapılan yardım faaliyetiyle ilgili İLKHA muhabirine konuşan Midyat Umut Kervanı yetkilisi Nureddin Ayyıldız, Midyat Umut Kervanı olarak toplumda yardımlaşma ve dayanışma bilincini ayakta tutmak adına yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Umut Kervanı bir iyilik hareketidir”

Ayyıldız “Midyat Umut Kervanı olarak yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bir iyilik hareketi olarak, toplumda yardımlaşma ve dayanışma bilincini ayakta tutmak amacıyla, zengin ile fakir arasında köprü olma vazifemizi yardım çalışmalarımızla devam ettiriyoruz. Bu kapsamda bu soğuk kış mevsiminde bir hayırsever tarafından bağışlanan 200 bin lira değerindeki 4 bin parça kışlık giyim malzemelerini Midyat merkez ve kırsal mahallelerdeki yaklaşık 500 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdık.  Bu kış mevsiminde kardeşlerimizin hem gönüllerinin hem de kendilerinin ısınmalarına vesile olduk. Bağışlarından dolayı hayırsever kardeşimizden Allah (Celle Celalühü) razı olsun. Ecrini kat kat artırsın. Midyat Umut Kervanı olarak bu aileler adına kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm hayırseverlere, ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunma çağrısı yapıyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler