Filistinlilerden tutuklu Covid-19 esirleri için DSÖ'ye çağrı

​Filistin Esirler Cemiyeti, Covid-19 salgınına yakalanan Filistinli tutuklu esirlere, tıbbi müdahale ve aşıların hapishanelerde kullanılmasına izin vermesi için Siyonist işgal rejimine baskı yapılması çağrısında bulundu.

03.01.2021 21:35:21 / Dünya
Destek için 

Filistin Esirler Cemiyeti, Gazze Şeridi'ndeki Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) binası önünde basın toplantısı düzenledi. 

Düzenlenen basın açıklamasında cemiyet adına konuşan İslami Cihad Hareketi yetkilisi Ahmed el-Mudellel, hapishanelerde Covid-19 salgınının hızla yayılmasının esirlerin hayatlarına yönelik ciddi korku ve endişe oluşturduğuna vurgu yaptı.

Siyonist işgal rejiminin zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin sağlık durumlarının salgın nedeniyle tehlikede olduğunu, işgal rejiminin, Filistinli tutuklu esirlere aşı yapılmasını reddettiğini ifade eden Mudellel, Filistin yönetiminden konunun uluslararası alanlara taşımasını istedi.

Mudellel, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) de "tıbbi müdahale ve aşıların cezaevlerinde kullanılmasına izin vermesi için israil'e baskı yapması" çağrısında bulundu.

Siyonist işgal rejiminin hapishanelerinde şu ana kadar 171 Filistinli esirde Covid-19 tespit edildiği açıklanmıştı. (İLKHA)