CHP'li Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır

Katıldığı Youtube kanalında konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu söyledi. Tekin bu ismin herkesin kabul ettiği bir isim olduğunu belirtti

03.12.2020 21:44:09 / Güncel
Destek için 

Seçimlere uzun bir süre olmasına rağmen CHP'nin adayının hazır olduğunu söyleyen Tekin, Polemik Haber adlı youtube kanalına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Millet ittifakının lokomotifi CHP'dir. CHP sorumlu davranmak zorundadır. Yani sistemin bize dayatmış olduğu yüzde 50,1 ne yazık ki bunu gerektiriyor. Sayın genel başkanın buradaki çabası takdire şayan. Hiç o konuda bir eleştirim yok. Ama CHP'nin adayı olmaz olur mu? Elbette CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı var. Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz."

"Partimizin içinden bir isim”
Tekin şöyle devam etti:

"Yoksa CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun. Ama bu sadece bizim kendi partimiz içinde, partimizin mutfağında hepimizin kabul ettiği bir isim. Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini bugünden karar verirsek tam da Cumhur İttifakı'nın isteyeceği tuzağa düşeriz. Kimse merak etmesin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır" şeklinde cevap verdi.