Filistinli esir Mahir El-Ahres açlık grevinin 98'inci gününde "şehid olmaya yakın"

​Filistin'in Cenin vilayetinden olan 49 yaşındaki Filistinli esir Mahir El-Ahres, siyonist işgal rejiminin kendi hakkında verdiği idari tutuklama kararını protesto için 98 gün önce başlattığı açlık grevini sürdürüyor.

01.11.2020 13:05:06 / Güncel
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Mahir El-Ahres'in işgal rejiminin Kaplan Hastanesi'nde yoğun bakımda müşahede altında tutulduğu, sağlık durumunun son derece riskli bir süreç içine girdiği ve yavaş yavaş işitme ve görme yeteneğini kaybettiği belirtildi.

Mahkumlar ve İcra Dairesi, açlık grevi yapan esir Mahir El-Ahres'in çok tehlikeli bir sağlık durumunda olduğunu söyledi.

Filistinli Tutuklular ve İcra Dairesi Başkanı Kadri Ebu Bekir, "İşitme ve görme duyularını yavaş yavaş kaybedip konuşamaz hale geldikten sonra esir Mahir El-Ahres'in hayatını büyük bir tehlikenin tehdit ettiğini" belirtti.

Ebu Bekir, "Dilsiz esirin hayati organlarını tehdit eden bir tehlike var. Sessiz esir, 100'üncü gün grevine yaklaşıyor ve işgalci rejim hala inatçı ve serbest bırakılmasını erteliyor ve mevcut idari gözaltı kararını tamamlama konusunda ısrar ediyor" dedi.

Mahkum İşleri Sözcüsü Sair Şartah: "Sessiz esir, şehit olmaya yakın"

Mahkum işleri sözcüsü Sair Şartah, bugün yaptığı açıklamada, 98'inci gündür aralıksız grev yapan sessiz esirin "şehit olmaya yakın" olduğunu söyledi.

Şartah, Mahir El-Ahres'in işitme ve görme sorunları yaşadığını ve çok fazla kilo verdiğini belirtti.

El-Ahres de daha önce yazdığı mektubunda kararında ısrarcı olduğunu, evine gitmeden hiçbir şekilde açlık grevini bırakmayacağını, iradesini kırmayacağını, hastanede tutulduğu sürece sudan başka bir gıda almayacağını, bu uygulamasını evine dönünceye kadar sürdüreceğini belirterek ailesine, yakınlarına ve kendisine destek veren herkese selamlarını göndermişti. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar