Fransa Cumhurbaşkanı Macron İslam'a savaş açtı

Fransız Charlie Hebdo dergisi tarafından yayınlanan ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sözde karikatürize eden görseller, dün gece Montpellier ve Toulouse şehirlerinde devlet kurumlarına ait binalarda gösterildi.

24.10.2020 07:25:05 / Güncel
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sözde karikatürize eden görsellerden vazgeçmeyeceklerini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron, şimdi de söz konusu küstah karikatürleri ışıklarla devlet binalarında göstermeye başladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırılarına her gün bir yenisini ekliyor.

İslam karşıtı açıklamaları ve ülkesindeki tüm İslami kurumlara adeta savaş açmasıyla büyük tepki toplayan Macron, bir skandala daha imza attı.

Fransız Charlie Hebdo dergisi tarafından yayınlanan ve  Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sözde karikatürize eden görseller, dün gece Montpellier ve Toulouse şehirlerinde devlet kurumlarına ait binalarda gösterildi.

Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sözde karikatürünü yayınlama kararı büyük tepki çekerken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, söz konusu kararı savunan bir açıklama yapmış ve bu durumun "özgürlük" olduğunu iddia etmişti.

İçişleri Bakanı da küstah

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin de Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanabileceğini ve okuldaki derslerde gösterilebileceğini savundu.

Dermanin ayrıca marketlerdeki "helal" gıda ürünleri reyonlarından rahatsız olduğunu söyledi.

Marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasının kendisini şoke ettiğini ve bundan rahatsız olduğunu söyleyen Darmanin, bu reyonların kaldırılması gerektiğini öne sürdü. (İLKHA)Haberin Videosunu İzle
İlgili Haberler İlgili Videolar