Orman Genel Müdürlüğü 274 daimî işçi alımı gerçekleştirecek

Orman Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, çeşitli mesleklerden toplamda 274 daimî işçi alımını İŞKUR üzerinden gerçekleştireceğini açıkladı.

01.10.2020 20:45:05 / Güncel / Elazığ Haberleri
Destek için 

Orman Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "'Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik' hükümleri uyarınca genel müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, greyder operatörü 171 adet, dozer operatörü 56 adet, ekskavatör operatörü 41 adet ve iş makinesi operatörü 6 adet olmak üzere toplamda 274 adet belirsiz süreli işçi alımı yapılacaktır." denildi.

Açıklamanın devamında ise şu bilgilere yer verildi:

"Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 5-9 Ekim tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.
Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup, ilgili orman bölge müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.
İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir." (İLKHA)