Bakan Karaismailoğlu, afetin vurduğu Kovanlık ve Çaldağ beldelerinde incelemelerde bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun’da yaşanan sel felaketi sonrasında bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

28.08.2020 22:25:06 / Güncel / Giresun Haberleri
Destek için 

Karaismailoğlu, çalışmaları kapsamında Kovanlık ve Çaldağ beldelerinde incelemelerde bulundu, yol çalışmalarının yapıldığı alanları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Kovanlık beldesinden ayrılan Karaismailoğlu, Çaldağ beldesinde selden zarar gören yolları inceledi. Selin bölgede oluşturduğu tahribatın bölgenin her noktasında görüldüğünü kaydeden Karaismailoğlu, zirveden kopup gelen kayaların bir an önce kaldırılması için ekiplerin çalıştığını belirtti.

Karaismailoğlu, meydana gelen sel felaketinde Giresun ilinde yer alan 755 kilometrelik yol ağından 316 kilometresinin etkilendiğini belirterek, selden zarar gören yolların yeniden inşa edilmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğü bilgisini paylaştı.

Afetzede vatandaşların yaşadığı acıların ve sıkıntıların tüm Türkiye’nin ortak derdi olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, "Vatandaşımızın, devletimize olan güvenini gördükçe gücümüze güç katıyoruz. İncelemelerimizi ve çalışmalarımızı bölgedeki tüm bakan arkadaşlarımızla birlikte dört koldan yürütüyoruz. Afetin etkilerini ortadan kaldırıp, vatandaşlarımızın normal hayatına dönmesi için tüm çabamız. Yaşadığımız zorluluğu kısa zamanda aşacağız. Acımız ortak, her şeyin üstesinden birlikte geleceğiz. Vatandaşımızın yanındayız." dedi.

Karaismailoğlu, incelemeleri sırasında vatandaşlar ile de sohbet edip, taleplerini ve dertlerini dinledi. (İLKHA)