Karaismailoğlu: “Birçok ülkeyle uçuşları yeniden başlatmak için görüşmeler devam ediyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin Covid-19 salgınıyla mücadelesini değerlendirerek “Yıl sonuna kadar birçok ülke ile uçuşları yeniden başlatmak için görüşme ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

03.06.2020 21:20:05 / Ekonomi / Ankara Haberleri
Destek için 

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye Otelciler Birliği yönetimiyle telekonferansla toplantı yaptı. Turizm sektörünün salgından en fazla etkilenen sektörlerden olduğuna dikkat çeken Karaismailoğlu, ümitsizliğe kapılmayacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, “Bizler turizm sektöründeki tüm sorunları kendi sorunlarımız olarak görüyoruz. Eski günlere dönmek biraz zaman alacak olsa da el birliği ile inşallah bu geçiş dönemini başarı ile atlatarak daha iyi günlere hep birlikte ulaşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

İç hat uçuşlarının bu ay başında başladığını hatırlatan Karaismailoğlu uluslararası uçuşları başlatmak için de çok yoğun bir diplomasi sürecinin devam ettiğini aktardı.

Karaismailoğlu, Türkiye'nin güvenle uçulabilecek bir ülke olduğunu, İstanbul Havalimanının 18 Haziran'da açılacak üçüncü bağımsız pistle paralel operasyon yapan Türkiye'deki ilk havalimanı olacağını belirterek Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapımı süren 2’nci pisti yıl sonuna kadar faaliyete geçirmeyi planladıklarını kaydetti. (İLKHA)