Batman Üniversitesinde 26 sürekli işçi alımı kurası yapıldı

Batman Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınacak 26 "Sürekli İşçi" kadrosuna tüm alanlarda toplam 8 bin 419 kişi başvurdu.

02.06.2020 19:25:09 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Coronavirus (Covid-19) salgını sebebiyle alınan önlemlerden dolayı görevli personel ve basın mensupları dışında kimsenin alınmadığı kura çekimleri, üniversitenin resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Kura sonuçları kamera ile de kayıt altına alındı.

Kura çekimi, Batman Üniversitesi Merkez Kampüs Konferans Salonunda, noter huzurunda gerçekleştirildi. Her meslek kolundan alınacak personel sayısının 4 katı asıl, 4 katı yedek aday sayısı kadar kura çekildi.

Kura sonucu belirlenen asil ve yedek adayların isimleri 3 Haziran 2020 tarihinde Batman Üniversitesi internet sayfasında (http://www.batman.edu.tr) ilan edilecek.

Kura öncesi konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kuranın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Kuradan çıkacakların Batman merkezin yanı sıra Hasankeyf, Sason ve Kozluk meslek yüksekokullarında görevlendirileceğini belirten Rektör Durmuş, "Batman Üniversitemiz inşallah her geçen gün daha ileriye gidecektir. Bizler elimizden geldiğince gayret göstermeye çalışıyoruz. İnşallah kurasını çektiğimiz kardeşlerimizi de bu kervana dâhil ederek yolumuza devam edeceğiz" dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından ilk kurayı Rektör Durmuş ve ardından gazeteciler çekti.​ (İLKHA)