Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi'nin asfalt çalışmaları devam ediyor

Karacadağ bölgesinde bazalt taşından ürettiği sıcak asfalt ile çalışma başlatan Bağlar Belediyesi, ilçenin en kalabalık mahallelerinden Mevlana Halit Mahallesi ile Kooperatifler Caddesi'ni 20 yıldan sonra asfaltla döşedi.

04.05.2020 17:25:07 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için 

Diyarbakır merkez Bağlar İlçe  Belediyesi, ilçenin en kalabalık mahallelerinden olan Mevlana Halit Mahallesi'nde yer alan Bayramoğlu Sitesi çevresini ve Kooperatifler Caddesi'ni 20 yıl sonra sıcak asfalt hizmeti ile tanıştırarak bu bölgede yaşayan vatandaşları memnun etti.

Mahalle içindeki ara yolların bozuk ve bakımsız olması nedeniyle yıllardır sorun yaşadıklarını dile getiren vatandaşların talebi üzerine harekete geçen Bağlar Belediyesi, bazalt taşından ürettiği uzun ömürlü kaliteli asfalt ile burada çalışma başlattı.

Mevlana Halît Mahallesî, Covid-19 önlemleri çerçevesinde maske, eldiven ve sosyal mesafe kurallarına uyarak görev yapan ekiplerin çalışmasından sonra güzel bir görünüme kavuştu.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını ve Ramazan ayına rağmen yoğun ve titiz bir çalışma yürüterek bu bölgedeki mahalle ve semt içi yolları modern bir görüntüye kavuşturdu.

Yapılan hizmetten memnun kaldılar

Yapılan çalışmaları inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çevredeki vatandaşlarla görüştü. Yapılan hizmetin kendilerini mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, Beyoğlu'na teşekkür etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Beyoğlu, "Bu bölgede uzun yıllar asfalt çalışması yapılmamış. Vatandaşımızın layık olduğu bu güzel hizmeti yapmak bize nasip oldu. Bazalt taşından ürettiğimiz asfalt dünyada en uzun ömürlü ve kaliteli asfalt çeşididir. Yeni tip Coronavirus ile ilgili önlemleri ihmal etmiyoruz. Ancak bunu yaparken hizmetlerimizi de aksatmadan devam ettiriyoruz." dedi. (İLKHA)